klatka dla ptaków

Grupą zwierząt chętnie hodowanych w domach są ptaki. Najczęściej są to różne gatunki papug, popularne są także ptaki śpiewające.

Opiekun ptaków przez zaproszeniem pierzastego gościa do domu powinien zorientować się, jaka klatka dla ptaków będzie najbardziej odpowiednia.

Przede wszystkim istotna jest wielkość klatki. Najczęściej popełnianym błędem jest trzymanie zwierząt w klatce takiej wielkości, która nie pozwala na zaspokojenie potrzeb ruchowych. To samo dotyczy dużych gatunków. Nabywcy myślą, że klatka dla ptaków powinna się przede wszystkim dobrze komponować wymiarami i wyglądem z miejscem, w którym będzie stała a ptaka można wypuszczać dla „rozprostowania skrzydeł”. Jest to oczywistą bzdurą ponieważ nawet w przypadku gatunków łatwo oswajalnych, klatka dla ptaków powinna dawać im pełen komfort, umożliwiać przeskakiwanie pomiędzy drążkami,zostawiać dosyć miejsca na toaletę, np. kąpanie w piasku i nawet na loty na krótkich dystansach.

Klatka dla ptaków musi mieć także odpowiednio ustawione pręty, ponieważ w zależności od gatunku ptaka, mogą one być ustawione pionowo lub poziomo.

Witaj na moim serwisie o hobby! Zapraszam do zapoznania się z wszystkimi artykułami! Mam nadzieję, że strona przypadnie Ci do gustu!